Kurumsal Kimlik Nedir?
Kurumun fiziki ve sosyal anlamda kullandığı ve kurumu temsil eden yapısal, iç ve dış ilişkiler gibi tüm argümanlar kurumsal kimlik olarak nitelendirilir.
Genel bir ifadeden sonra belirli alanlarda yoğunlaşacak olursak aşağıdaki başlıklar daha ön plana çıkmaktadır.

Kurumsal Kimlik Nasıl Oluşturulur?
Kurum ile bu konularda faaliyette olan bir reklam firması birtakım şartları görüşüp anlaştıklarında ilk adım kurum hakkında bilgilendirmedir.
Kurumun faaliyetleri, yapısal özellikleri, ürün / hizmet özellikleri, misyonu, vizyonu, pazar hedefleri vb. Konularda bilgi alış verişi yapılır.
Reklam firması ile kurum artık partner olurlar. Tüm bilgiler iki kuruluş arasında kalır. Reklam firması kazandıralım ki kazanalım ruhu ile çalışır.
Birlikte neler, nasıl yapılacak tartışılır, kararlaştırılır ve uygulamaya geçilir. İlk etapda logo tasarımı yapılarak diyalog halinde diğer faaliyetler gerçekleştirilir.

Eria Medya Bu İşleri Yapıyor mu?
Evet,  görsel ve işitsel anlamda faaliyetteyiz. Firmamız sayfamızda da belirttiğimiz gibi kurumsal farklı bir konsept çalışıyoruz.
Kurum ihtiyaçlarının hemen hemen %85 ini kendi bünyemizde, kalanını da kurumunuz adına diğer firmalardan temin ediyoruz veya ilgili firmalarla kurumunuzu buluşturuyoruz.

Logo
Kurumsal kimliğin ilk adımı olan logo, kurumu en ideal şekilde ifade eden, başka kurumlardan ayırt edilmesini sağlayan harf ve resimsel öğelerden oluşan semboldür.
Logo bir kurumun olabileceği gibi, ürünün yada hizmetinde olabilir. Algıyı ve akılda kalıcılığı sağlamak için Logonun karmaşık olmaması, mümkün olduğu kadar sade olması,
küçük veya büyük ebatlarda kullanıldığında özelliğini kaybetmemesi, baskı, kesim, transfer vb. her türlü kullanıma uygun olması önemlidir. Fazla renk fazla masraf demektir.
Logoda alıntı veya kopyacılık firmayı mağdur eder, başını derde sokar.

Kartvizit
Standart kartvizit: 84 x 52 mm ölçülerinde, 350 gr mat kuşe kağıda baskı, mat veya parlak selefon kaplı, tek veya çift yön, Düz kesim, 1000 adet veya katları şeklinde teslimat yapılır. Opsiyonel olarak oval kesim, özel kesim, lak, gofre lak vb. uygulamalar mevcuttur. Farklı kağıt, pvc ve baskı türleride yapılmaktadır.

Matbaa hizmetlerimizde bayisi olduğumuz organize matbaaya tasarımlarımızı online gönderiyoruz. Baskısı yapılan ürünler kargo ile bize geliyor, bizde müşterimize teslim ediyoruz.

Antedli Kağıt, Zarf
Boş bir A4 (210 x 297mm) 80gr kağıdın üst kısmında bant halinde firmanın ünvanı, logosu iletişim bilgilerinin bulunduğu bir kağıt ve yine sol üst tarafında aynı kurumsal bilgilerin bulunduğu diplomat formunda (115 x 240mm) zarf dan oluşan yazışma amaçlı matbu takımdır.

Fatura, İrsaliye
Kuruma ait fatura, taşıma irsaliyesi veya irsaliyeli fatura tasarımı firmamızca yapılıp vergi dairesi anlaşmalı matbaaya baskı için gönderilir.

Kaşe
Kurum bilgilerini içeren tasarım yapılarak anlaşmalı olduğumuz imalatçıya gönderilir.

Cepli Dosya
Evrak muhafazası, teklif, sunum vb. Çeşitli amaçlara uygun dış kapak tasarımı kuruma has baskılı içinde A4 belgeler barındıran cepli dosya dır.

Blok Not
Genellikle A5 (148 x 210mm) boyutunda, üst kısmında bant halinde kurumsal bilgiler olan kareli veya boş halde ciltlenmiş not defteridir.

Broşür, Katalog
İlan, tanıtım veya reklam için dağıtım amaçlı çeşitli ebat ve formlardan oluşan baskılı medyalardır. Genellikle kuşe kağıda basılı A5 kırımsız, A4 tek veya çift kırımlı broşürler,
A3 tek kırımlı çok sayfalı kataloglar yaygındır.

Tanıtım Kartı, İsimlik vb.
Adı üzerinde boyun askılı veya yaka tipi versiyonlarda pvc, metal vb. ürünlerdir. Firmamızca tasarım ve üretimi yapılmaktadır.

Flama, Bayrak, Pankart vb.
Firmamızca tasarımı yapılarak üretimin bazıları kendi makinalarımızda, bazılarıda anlaşmalı olduğumuz firmalarca yapılmaktadır.

Plaket, Başarı, Katılım Belgesi
Firmamızca tasarımı yapılarak üretimin bazıları kendi makinalarımızda, bazılarıda anlaşmalı olduğumuz firmalarca yapılmaktadır.

Promosyon Ürünleri
Yaygın olarak takvim, saat, bloknot, anahtarlık, baskılı kupa bardak, ajanda, kalem, kalemlik, çanta gibi ürünler öne çıkmakla birlikte farklı fantastik, otantik ürünlerde talep görmektedir. Firmamızca tasarımı yapılarak üretimin bazıları kendi makinalarımızda, bazılarıda anlaşmalı olduğumuz firmalarca yapılmaktadır.

İş Kıyafetleri Baskı
Flex ve Transfer baskıları kendi makinalarımızda diğer ip örme veya serigrafi gibi baskılarıda anlaşmalı olduğumuz firmalara yaptırıyoruz.

Tabela, Cam Yazıları, Yön, Bilgi, Uyarı Levhaları
Bu konularda Kararlaştırılan projelerin tasarım, imalat ve uygulama aşamaları tamamen kendi bünyemizde gerçekleşmektedir.

İç Mekan Görseller, Tablo, Logo, Harita vb.
Bu konularda kararlaştırılan projelerin tasarım, imalat ve uygulama aşamaları tamamen kendi bünyemizde gerçekleşmektedir.

Araç Giydirme
Cast Folyoya dış mekan DGT baskı yapılarak araca uygulanır. Full veya kısmi giydirme anlamında kurum logosu, metin ve ilgili görsellerden oluşur.
Tasarım, imalat ve uygulama aşamaları tamamen kendi bünyemizde gerçekleşmektedir.

Web Sitesi
Kurumsal formda tasarım, kurulum ve SEO teknikleri, domain, hosting temini, yenileme hizmetlerimiz mevcuttur.

Kurumsal Etkinlikler
Kurumun Toplantı, Konferans, Seminer, Konser, Eğitim, sunum vb. Etkinliklerinde fotoğraf ve video çekimleri firmamızca yapılmaktadır.

Televizyon, Radyo, Sinema, Bilboard, Web Reklamları
Kararlaştırılan projenin tasarımı, çekimi, kurgu, montaj, dublaj, efekt, seslendirme vb. Çalışmaları tamamen kendi bünyemizde gerçekleştirilmekte ve
Yayına hazır halde teslimatı yapılmaktadır.